Vorming De Laatste Levensfase
De laatste levensfase; afronding, afscheid en voorbereiding
Wil jij:
- Kennis hebben van het proces waar naasten zich bevinden?
- Ontdekken welke bijdrage jij kunt leveren in deze fase?
- Bewust worden van jouw visie op sterven?
- Grenzen van je aanbod kunnen verleggen?
- Een nieuw vak leven inblazen?
- Snappen hoe belangrijk een goed netwerk is?
- Onderzoeken waar dat netwerk zich in jouw omgeving bevind?
- Toekomstgericht kijken naar ontwikkelingen?
Steeds meer zien we dat de laatste levensfase opener en eerlijk wordt beleefd en besproken. Stervenden en naasten lopen er steeds minder vaak ‘omheen’.
Zij hebben vaak wel heel veel vragen. Een Laatste Levensfase Begeleider kan hierbij een informatieve en coordinerende rol spelen.
Een nieuw beroep of een toevoeging voor de uitvaart- of ritueelbegeleider/uitvaartspreker? Beide mogelijk volgens ons. Laten we samen ontdekken wat voor jou past.
Wat heb jij te bieden? Welke kennis heb jij van dit proces? Heb jij een netwerk om naar door te verwijzen? Heb jij een beeld van alles fases waar deze mensen doorheen gaan?
Deze vierdaagse, biedt je handvatten, netwerk-voorbeelden, informatie en leert je vorm te geven aan de functie van Laatste Levensfase Begeleider en hoe je dit werk in de wereld kunt zetten.
Doelgroep:
-
uitvaart- en ritueelbegeleiders/uitvaartsprekers die hun werkzaamheden willen verbreden en verdiepen
-
zorgverleners die zoeken naar een andere vorm van ‘zorg verlenen’
-
mensen (vanuit een ander werkveld) die de functie van Laatste Levensfase Begeleider vorm willen gaan geven
-
en verder iedereen die geïnteresseerd is vanuit zorg, welzijn en afscheid/uitvaart
Ontdek het online orientatiemoment
Geen reistijd, wel een inspirerende kennismaking met het werken in de uitvaartbranche en ons vormingsprogramma De Laatste Levensfase. Je kunt vanuit huis al je vragen stellen, ontdekken of dit pad bij jou past en rustig nadenken over de vervolgstappen. Handig, laagdrempelig en meteen waardevol.
online via zoom | 1 op 1 gesprek | 30 minuten
Bij aanmelding tot 2 maanden
voorafgaand aan de startdatum,
ontvang je een vroegboekkorting van € 100!
Onderwerpen
Begeleiding in de Laatste Levensfase
Beleving (vragen, thema’s)
en netwerk
Levend Verlies
Afronding van het leven en jouw aanbod (prijsstelling)
Lees meer over de inhoud van dit vormingsprogramma
in onze informatiegids
Maak je keuze en meld je aan
Vorming De Laatste Levensfase
* 4 bijeenkomsten van 10 – 17 uur
* Naslagwerk
* Koffie, thee, lunch
* Uitgebreid boekenpakket
Jouw investering:
Meest voordelig: 1 x € 1.495
Meest flexibel: 3 x € 515
Als je je uiterlijk 2 maanden voor aanvang van de startdatum aanmeld, ontvang je een vroeg-boekkorting van € 100 op het totaalpakket.
Alle genoemde bedragen zijn vrijgesteld van BTW
Septembergroep 2026
Dinsdag | Ede
Bekijk hier het lesrooster voor de dinsdaggroep september 2026
Er zijn nog 5 plekken beschikbaar voor deze groep.
Maartgroep 2027
Woensdag | Putten
Bekijk hier het lesrooster voor de woensdaggroep maart 2027
Er zijn nog 8 plekken beschikbaar voor deze groep.
Bij aanmelding tot 2 maanden
voorafgaand aan de startdatum,
ontvang je een vroegboekkorting van € 100!
Praktische informatie
Dit vormingsprogramma heeft een NAVU accreditatie van 25 PE punten
Tijdsduur & bijeenkomsten
4 maanden (1x per maand)
4 bijeenkomsten op woensdag (voorjaar)
of dinsdag (najaar)
(10 – 17 uur)
Groepsgrootte & startmomenten
Locatie
Startmoment september:
Vergaderlocatie ’t Groene Veld te Ede
Startmoment maart:
Biota Huis te Putten
Aanmelden
Via het aanmeldformulier reserveer je een plek. Vervolgens ontvang je van ons een overeenkomst van deelname.
Na ondertekening wordt je deelname definitief en gelden onze annuleringsvoorwaarden.
Docent Monique Branse
Monique Branse is voor dit vormingsprogramma de enige en juiste docent.
Zij is Uitvaartbegeleider, Laatste Levensfase Begeleider én founder van Stichting Jouwlaatstelevensfase. Zij is een echte verbinder, ziet overal kansen en pleit passievol voor verbreding van het uitvaartwerk.
“Begeleiden in -afscheid & loslaten- gaat verder dan een uitvaartkist.”
Trainer Ellis Middelhuis
De 3e bijeenkomst over Levend Verlies, wordt gegeven door Ellis Middelhuis. Zij is trainer, schrijver en oprichter van Buro Ellis & Co, het expertisecentrum voor Levend Verlies.
“Van alle opleidingen die ik ooit volgde, heeft Vorming De Laatste Levensfase, mij het meest geraakt. Een bijzondere combinatie van kennis en menselijkheid die mijn kijk op de laatste levensfase en sterven blijvend heeft veranderd.”
Laura Gijbels
“De lessen waren een behoorlijke eye-opener; Monique geeft les op een duidelijke en interessante manier met de visie duidelijk voor ogen. Het leert je kijken naar de dingen die er toe doen, in een zeer belangrijke fase.
De inhoud van de vorming is waardevol en geeft stof tot nadenken en ruimte voor persoonlijke groei.”
Anita van der Veen

