a

Vorming De Laatste Levensfase

De laatste levensfase; afronding, afscheid en voorbereiding

 

Wil jij:

  • Kennis hebben van het proces waar naasten zich bevinden?
  • Ontdekken welke bijdrage jij kunt leveren in deze fase?
  • Bewust worden van jouw visie op sterven?
  • Grenzen van je aanbod kunnen verleggen?
  • Een nieuw vak leven inblazen?
  • Snappen hoe belangrijk een goed netwerk is?
  • Onderzoeken waar dat netwerk zich in jouw omgeving bevind?
  • Toekomstgericht kijken naar ontwikkelingen?

Steeds meer zien we dat de laatste levensfase opener en eerlijk wordt beleefd en besproken. Stervenden en naasten lopen er steeds minder vaak ‘omheen’.

Zij hebben vaak wel heel veel vragen.  Een Laatste Levensfase Begeleider kan hierbij een informatieve en coordinerende rol spelen.

Een nieuw beroep of een toevoeging voor de uitvaart- of ritueelbegeleider/uitvaartspreker? Beide mogelijk volgens ons. Laten we samen ontdekken wat voor jou past.

Wat heb jij te bieden? Welke kennis heb jij van dit proces? Heb jij een netwerk om naar door te verwijzen? Heb jij een beeld van alles fases waar deze mensen doorheen gaan?

Deze vierdaagse, biedt je handvatten, netwerk-voorbeelden, informatie en leert je vorm te geven aan de functie van Laatste Levensfase Begeleider en hoe je dit werk in de wereld kunt zetten.

Doelgroep: 

  • uitvaart- en ritueelbegeleiders/uitvaartsprekers die hun werkzaamheden willen verbreden en verdiepen
  • zorgverleners die zoeken naar een andere vorm van ‘zorg verlenen’
  • mensen (vanuit een ander werkveld) die de functie van Laatste Levensfase Begeleider vorm willen gaan geven
  • en verder iedereen die geïnteresseerd is vanuit zorg, welzijn en afscheid/uitvaart

Ontdek het online orientatiemoment

Geen reistijd, wel een inspirerende kennismaking met het werken in de uitvaartbranche en ons vormingsprogramma De Laatste Levensfase.  Je kunt vanuit huis al je vragen stellen, ontdekken of dit pad bij jou past en rustig nadenken over de vervolgstappen. Handig, laagdrempelig en meteen waardevol.

    online via zoom | 1 op 1 gesprek | 30 minuten

    Bij aanmelding tot 2 maanden
    voorafgaand aan de startdatum,
    ontvang je een vroegboekkorting van € 100!

    Onderwerpen

    Begeleiding in de Laatste Levensfase

    Beleving (vragen, thema’s)
    en netwerk

    Levend Verlies

    Afronding van het leven en jouw aanbod (prijsstelling)

    Lees meer over de inhoud van dit vormingsprogramma
    in onze informatiegids

     

    Maak je keuze en meld je aan

    Vorming De Laatste Levensfase

    * 4 bijeenkomsten van 10 – 17 uur
    * Naslagwerk
    * Koffie, thee, lunch
    * Uitgebreid boekenpakket

     

    Jouw investering:
    Meest voordelig: 1 x € 1.495
    Meest flexibel: 3 x € 515

    Als je je uiterlijk 2 maanden voor aanvang van de startdatum aanmeld, ontvang je een vroeg-boekkorting van € 100 op het totaalpakket. 

    Alle genoemde bedragen zijn vrijgesteld van BTW

    Septembergroep 2026

    Dinsdag | Ede

    Bekijk hier het lesrooster voor de dinsdaggroep september 2026

     Er zijn nog 5 plekken beschikbaar voor deze groep.

    Maartgroep 2027

    Woensdag | Putten

    Bekijk hier het lesrooster voor de woensdaggroep maart 2027

     Er zijn nog 8 plekken beschikbaar voor deze groep.

    Bij aanmelding tot 2 maanden
    voorafgaand aan de startdatum,
    ontvang je een vroegboekkorting van € 100!

    Praktische informatie

    Dit vormingsprogramma heeft een NAVU accreditatie van 25 PE punten

    Tijdsduur & bijeenkomsten

    4 maanden (1x per maand)
    4 bijeenkomsten op woensdag (voorjaar)
    of dinsdag (najaar)
    (10 – 17 uur)

    Groepsgrootte & startmomenten

    4 – 8 deelnemers per groep
    Eén groep in het voorjaar in Putten
    Eén groep in het najaar in Ede

    Locatie

    Startmoment september:
    Vergaderlocatie ’t Groene Veld te Ede

     Startmoment maart:
    Biota Huis te Putten

     Aanmelden

    Via het aanmeldformulier reserveer je een plek.  Vervolgens ontvang je van ons een overeenkomst van deelname.

    Na ondertekening wordt je deelname definitief en gelden onze annuleringsvoorwaarden.

     

    Docent Monique Branse

    Monique Branse is voor dit vormingsprogramma de enige en juiste docent.
    Zij is Uitvaartbegeleider, Laatste Levensfase Begeleider én founder van Stichting Jouwlaatstelevensfase. Zij is een echte verbinder, ziet overal kansen en pleit passievol voor verbreding van het uitvaartwerk.
    “Begeleiden in -afscheid & loslaten- gaat verder dan een uitvaartkist.”

    Trainer Ellis Middelhuis

    De 3e bijeenkomst over Levend Verlies, wordt gegeven door Ellis Middelhuis. Zij is trainer, schrijver en oprichter van Buro Ellis & Co, het expertisecentrum voor Levend Verlies.

    www.ellisenco.nl

    “Van alle opleidingen die ik ooit volgde, heeft Vorming De Laatste Levensfase, mij het meest geraakt. Een bijzondere combinatie van kennis en menselijkheid die mijn kijk op de laatste levensfase en sterven blijvend heeft veranderd.”

    Laura Gijbels

    “De lessen waren een behoorlijke eye-opener; Monique geeft les op een duidelijke en interessante manier met de  visie duidelijk voor ogen. Het leert je kijken naar de dingen die er toe doen, in een zeer belangrijke fase.
    De inhoud van de vorming is waardevol en geeft stof tot nadenken en ruimte voor persoonlijke groei.”

    Anita van der Veen